Ana Sayfa Fotoğraf Albümü Video Arşivi Görüş - Öneriler İletişim  
 
Duyurular


OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI

ETİMESGUT AVCILAR VE ATICILAR SPOR KULÜBÜ DERNEĞİNİN OLAĞAN GENEL KURULU, TOPLANTISI  18 MAYIS 2013 TARİHİDE SAAT 10.30’DA AŞAĞIDAKİ GÖSTERİLEN ADRESTE YAPILACAKTIR.
EKSELİYET TEŞEKÜLEDİLEMESSE, İKİNCİ TOPLANTI 25 MAYIS 2013 TARİHİNDE SAAT 10.30’DA AYNI ADRESTE YAPILACAKTIR.TÜM ÜYELERE DUYURULUR.

ADRES
ETİLER MAHALLESİ ETİLER CADDESİ ŞEMSİ BEY APARTMANI NO 26 ETİMESGUT- ANKARA
(YENİ AVCILAR DERNEK BİNASI)

GÜNDEM
1 AÇILIŞ VE YOKLAMA
2 BAŞKANLIK DİVANININ SEÇİMİ
3 YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORUNUN OKUNMASI
4 DENETİM KURULU FAALİYET RAPORUNUN OKUNMASI
5 YÖNETİM VE DENETİM KURUMLARININ  AYRI AYRI İBRAZI
6 TAHMİNİ BÜTÇENİN SUNULMASI
7 SEÇİM LİSTELERİNİN İLANI SEÇİM OYLARININ TASNİFİ
8 DİLEK VE TEMENNİLER                1998 Senesinde kurulan Etimesgut Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Derneği 1956 Senesinde kurulan Etimesgut”un ilk sportif amaçlı derneklerinden  ve en önemlilerinden biri olan Etimesgut Avcılar Derneğinin devamı niteliğindedir.
                1956 Sensinde kurulan Etimesgut Avcılar Derneği ; bölge avcısını av sahasına sevk etmek, üyelerinin av teskerelerini yenilemek , milli günlerimizde törenlere katılmak gibi faaliyetlerde bulunarak uzun yıllar üyelerine ve Etimesgut Nahiye Merkezine üstün hizmetleri olmuştur.
                Bu misyonun devamı ve geliştirilmesi adına  bilgi birikimi ve deneyimi olan bu günkü derneğimiz üzerine düşen görev ve sorumluluklarını yerine getirerek; av sezonu açılışları Etimesgut’un kuruluş yıl dönümlerinde atış müsabakaları, bilinçli doğa dostu avcıların yetişmesi için “Avcı Eğitim Kursları” örgütlenme adına İç Anadolu Av ve Yaban Hayatı Federasyonu kurcu üyeliği, kuş gribi, Kırım Kongo kanamalı ateşi  konularında eğitim seminerleri gibi faaliyetlerde bulunmuştur.
               Ülkemizde kara avcılığı 1937 senesinde çıkarılan 3167 sayılı Kara Avcılığı Kanunu ile uzun yıllar Tarım Köy İşleri Bakanlığınca yürütülmüş, 1998 senesinde mevzuat Orman Bakanlığına devredilmiş 2003 senesi itibariyle 4915 sayılı yeni Kara Avcılığı Kanunu  Çevre Koruma ve Orman Bakanlığınca yürütülmektedir.
               Yeni Kara Avcılığı Kanununa göre ülkemizde Avcı Eğitimi almamış kimselere Bakanlıkça düzenlenen Avlanma İzin Belgesi verilmemektedir.

                                              
                                               Başkan : Burhan AVCI

       

Başkan Yardımcısı            Sayman                                  Sekreter                         Üye

    Tekin ATAK                İsmail SİLAY                           Suat TÜZÜN              Sinan DANİAL

Etimesgut Kent Konseyi Piyade Mah. İstasyon Cad. No:215 K:3 D:1

Tel: 0312 226 66 36  e-mail: etimesgutavcilar@hotmail.com  

Foto galeri için Tıklayınız

İÇ ANADOLU AV-YABAN HAYATI FEDERASYONU  2. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI

Yerel Basında Etimesgut Avcılar Derneği


Türker SÜMER Kimdir


                   
                  Çocukluk ve geçlik yılları Etimesgut’a geçer 1954 Senesinde kurulan Etimesgut Sporun ilk futbolcularındandır. Avcılığa duyduğu ilgi  de bu yıllarda başlar, kendi deyimiyle muhacirlerin avcılık kültürü ile yetişir. 1956 Senesinde kurulan Etimesgut Avcılar Derneğinin en ateşli üyesidir 1962 senesinde Desen Triko atölyesini kurarak iş hayatına Ankara’da devam eder. Bu gün Desen Örme Sanayinin sahibi başarılı bir iş adamıdır
                  Doğa ve avcılık onun için vazgeçilmez bir tutkudur, kuş ve balık avcılığını ülkemizin her yerinde doya, doya yaşar, büyük av tutkusu işleri nedeni ile üzerine düşemediği ama aklından hiç çıkmayan bir yerde uzun yıllar kalır, çocuklarının yetişmesi ile rahatlayan Türker SÜMER büyük ava (Trofe Avcılığı) başlar. Kısa zamanda ülkemizin ve dünyanın sayılı trofe avcılarından biri olur. Fabrikasında sergilediği trofe odası görülmeye değerdir
                  Türk avcısının dünyada tanıması ve doğaya yapmış olduğu katkılar nedeni ile yurt avcısının sevgilisi olan Türker SÜMER kazanmış olduğu ödül ve altın madalyalarla da ülkemizin tanıtımını en iyi bir şekilde yapmıştır
   

 


 

Adres :Ahimesut Bulvarı No: 87 Etimesgut Ankara
Tel: + 90. 312 226 53 74     + 90 312 226 58 99   Faks: + 90 312 226 58 32

Basın yayın Müdürlüğü 2009