Ana Sayfa Fotoğraf Albümü Video Arşivi Görüş - Öneriler İletişim  
 
Engelliler Meclisi Faaliyetleri

ETİMESGUTLU ENGELLİLERE TATİL DOPİNGİ
Etimesgut Belediyesi, Etimesgut’ta yaşayan 140 engelliyi tatile gönderdi. Birçok engelli ilk kez denizle tanıştı. 4 engelli çift için teknede kına gecesi yapıldı. 1 haftalık tatil, engelli ve aileleri için doping oldu. Başkan Demirel, “Bu tatil engellilerimize çok iyi bir terapi oldu. Onların sevincini, heyecanını görmek ise bizleri mutlu etti” dedi.
 
Etimesgut Belediyesi, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında 140 engelli ve ailesini tatile gönderdi. Bedensel, görme ve zihinsel engellilerin yer aldığı kafile, Alanya’nın Kestel beldesindeki 5 yıldızlı bir otelde 1 hafta tatil yaptı.
 
DOLU DOLU EĞLENCE
 Engelli ve aileleri, tatilde gönüllerince eğlenerek moral depolarken, birçok engelli ilk kez denizle tanışmanın sevincini yaşadı. Dolu dolu bir tatil geçiren engelliler, düzenlenen tekne turlarıyla Akdeniz’in güzelliklerini keşfettiler. Birçok engelli, aileleri ve belediye görevlilerinin yardımlarıyla kendilerini Akdenizin serin sularına attı. Gündüzleri turlarla eğlenen ve denizin tadını çıkaran engelliler için akşamları da çeşitli eğlence programları düzenlendi.
 
TEKNEDE KINA GECESİ
 Tatil öncesinde Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel’in nikahlarını kıydığı Murat-Şahinde Kır, Naim-Eda Taşdüzen, Ramazan-Güldane Çelik ve Erbakan-Zilfinur Taşdemir çiftleri için teknede kına gecesi düzenlendi. Gelinlik ve damatlık giyerek dans eden çiftlerle törene katılan diğer engelli konuklara kına yakıldı. Çiftler, çok mutlu olduklarını belirtirken, kendilerine böyle bir tatil imkanı sunan Başkan Enver Demirel’e teşekkür ettiler. Engelliler Meclisi Başkanı İlimdar Boztaş da Başkan Demirel'in, engellilere karşı çok duyarlı olduğunu ve her türlü projeye destek verdiğini ifade ederek, organizasyonun diğer belediyelere örnek olarak yaygınlaşması dileğinde bulundu.
 
DEMİREL: “MUTLULUKLARI SEVİNCİMİZİ ARTIRIYOR
 Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, sosyal sorumluluk projeleriyle engellilerin her alanda kendilerini geliştirmeleri ve toplumla bağlarını güçlendirmelerini hedeflediklerini söyledi. Engellilere yönelik tatil fikrinin nasıl geliştiğini de aktaran Demirel, şunları söyledi: “Ülkemizde 8 milyonun üzerinde engellimiz bulunuyor. Bu rakam, bizim kayıtlarımıza göre Etimesgut’ta 1500 civarındadır. Bir engelli düşünün, dört duvar arasında; ona bakan annesi de onunla birlikte yine dört duvar arasında ömrünü geçiriyor. Hiçbir sosyal yaşantısı yok. Böyle bir hayat hem engellimizi hem de ailesinin psikolojini altüst eder. Belediye olarak istedik ki yılda en azından bir hafta engellimize ve ailesine bir nefes alma imkanı sunalım. Onlar da tatil yapsın. Denize girsinler, güneşten, doğadan nasiplerini alsınlar. Projemizin ilkini geçen yıl gerçekleştirdik. 213 engellimizi aileleriyle birlikte Marmaris’e gönderdik. Gördük ki engellilerimiz çok mutlu, aileleri çok mutlu. Bir yıl boyunca hep bu tatili konuştular. Bu yıl da geçen yıl gidemeyen engellilerimiz ağırlıklı olmak üzere ilk etapta 140 engellimizi aileleriyle birlikte Alanya’ya tatile gönderdik. 1 hafta boyunca, muhteşem bir tatil yaptılar. Denize girdiler. Tekne turları yaptılar. Bol bol enerji depoladılar. İkinci engelli kafilemiz Eylül ayında yola çıkacak. Böylece 300 engellimize bu yıl tatil imkanı sunmuş olacağız. Onların bu mutluluğunu gördükçe, iyi ki böyle bir hizmeti sunmuşuz diyorum”.


You need to upgrade your Flash Player to version 8 or later.
 

Adres :Ahimesut Bulvarı No: 87 Etimesgut Ankara
Tel: + 90. 312 226 53 74     + 90 312 226 58 99   Faks: + 90 312 226 58 32

Basın yayın Müdürlüğü 2009