Ana Sayfa Fotoğraf Albümü Video Arşivi Görüş - Öneriler İletişim  
 
İmar ve plan Çalışma Grubu

ETİMESGUT    KENT KONSEYİ İMAR VE PLANLAMA ÇALIŞMA GRUBU
İmar ve Planlama Çalışma Grubu, ilçemizde yaşayan hemşerilerimizin hayatını daha rahat sürdürebilmesi için ilçemizde mevcut planlamanın ihtiyaçlara göre düzenlenmesi ve yararlı yeniliklerin araştırılarak ortaya çıkarılması için çalışmalar yaparak, raporlarını Etimesgut Belediye Meclisinde görüşülüp karara bağlanmak üzere Etimesgut Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanlığına sunmakta olan gönüllü kişilerden oluşan çalışma gruplarından biridir. Bu çerçevede 2008 yılı içerisinde yapılan toplantılarda aşağıda belirtilen tespitler yapılmıştır.
1- Şehirlerarasında otobüs ile seyahat etmek isteyen hemşerilerimizin uzun zaman kaybına neden olduğundan ve otobüs işletmelerinin servis hizmeti uygulamasının kalkması dikkate alınarak Etimesgut ve Sincan ilçeleri ortası olabilecek bir noktada şehirlerarası otobüslerin indirme/bindirme hizmeti verebileceği bir yerin belirlenmesi yararlı görülmüştür.
2- Onaylanmış bulunan Elvan 4. etap planının uygun olan birkaç ana yolunun stabilize de olsa arsalara ulaşılabilir hale getirilmesi hemşerilerimizin de yoğun isteği olduğundan yararlı bulunmuştur.
3- Yapracık bölgesinde yaşanan su problemi yeni imar yollarının açılmamış olmasından kaynaklandığından, söz konusu yolların ivedi şekilde açılması yararlı görülmektedir.
4- Etimesgut İlçesi 1/25000 ve 1/5000'lik nazım imar planlarının Çalışma Grubu Başkanlığımıza verilmesi, çalışmalarımızın verimliliği açısından yararlı görülmüştür.
5- Çalışma Grubu üyelerinin çoğunlukla toplantıya katılmaması nedeniyle arzu edilen verimlilik sağlanamamaktadır. Özellikle Belediyemiz İmar Müdürlüğünde görevli olan ve bu güne kadar toplantılara katılmayan üyelerimizin mutlak surette toplantılarımıza katılımının sağlanması arzu edilmektedir.
6- Elvankent tren istasyonunda bulunan yaya alt geçidinin, İstasyon Caddesinin altından geçecek şekilde uzatılarak 14. caddenin her iki tarafından yukarı çıkış verilecek şekilde uzatılması, o noktadan yol üzerinden karşıdan karşıya geçen yaşlı, hasta, engelli ve çocukların sağlıklı bir şekilde geçebilmesi bakımından acilen yapılması gereken bir iş olarak mütalaa edilmektedir. Ayrıca Etimesgut, Özgüneş ve Emirler tren istasyonlarının hizası olan istasyon caddesi geçişlerinde de aynı problem olduğundan buralarda da benzer yaya alt geçitlerinin yapılması yararlı görülmüştür.
7- Etimesgut'un Ayaş yolu ve Eryaman'a rahat bir şekilde ulaşımım sağlayacak nitelikte yolların açılması acil yapılması gereken işlerden biri olarak görülmektedir.
8- Topçu mahallesinde bazı sokakların kanalizasyon problemi bulunmaktadır. (Örnek olarak 1508 nolu sokağın kanalizasyonu bulunmadığından bu sokaktaki binaların kanalları 1501 nolu sokak kanalizasyonuna bağlanmıştır. Ancak, bu sokağın kanalizasyonu yüksekte olduğundan binalarda sık sık tıkanmalar meydana gelmektedir.) Bu sokakların kanalizasyonlarının ivedilikle yapılması gerekmektedir.
Yukarıda belirtilen hususlar diğer çalışma gruplarının tespitleri ile birlikte 31/10/2008 tarihinde
yapılan Etimesgut Kent Konseyi Genel Kurulunda oylanarak kabul edilmiş ve Belediye
Meclisinde görüşülmek üzere Etimesgut Belediyesine sunulmuştur.
Belediye Meclisinin Değerlendirme sonuçlan Çalışma Grubumuz tarafından beklenilmektedir.
İmar   ve   Planlama   Çalışma   Grubu   2009   yılı   içerisinde   de   ilçemizin   gelişmesi   ve
hemşerilerimizin yaşamlarını daha rahat sürdürebilmesi için çalışmalarına devam edecektir.
30/01/2009
Mahmut YILDIRIM İmar ve Planlama Çalışma Grubu Başkanı


You need to upgrade your Flash Player to version 8 or later.
 

Adres :Ahimesut Bulvarı No: 87 Etimesgut Ankara
Tel: + 90. 312 226 53 74     + 90 312 226 58 99   Faks: + 90 312 226 58 32

Basın yayın Müdürlüğü 2009