Ana Sayfa Fotoğraf Albümü Video Arşivi Görüş - Öneriler İletişim  
 
Haberler
ETİMESGUT KENT KONSEYİ 18. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILACAK
ETİMESGUT KENT KONSEYİ GENEL KURULU YAPILACAK
Etimesgut Kent Konseyi 18. Olağan Seçimsiz Genel Kurulu 05 Kasım Cumartesi günü yapılacak. Saat 11:00’de başlayacak genel kurul Kent Konseyi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

5 BİN ÜYE, 5 MECLİS
5 binin üzerinde üyesi bulunan kent konseyi, yıl boyunca birçok etkinliğe imza atıyor. Kent Konseyi Binası’nda Gençlik, Engelli, Emekli, Kadın ve Çocuk Meclisleri faaliyet gösteriyor. Her meclisin kendine ait çalışma ve toplantı alanları bulunuyor. Çalışma grupları ve meclisler, düzenli olarak toplantılarını yapıyor, belediye ile halk arasında köprü oluşturuyor.

MAHALLE ÇALIŞMALARI
Kent Konseyi’nde 33 mahallenin tamamının mahalle çalışma grupları bulunuyor. Mahalle muhtarlarının da yer aldığı çalışma grupları, mahallelerinin sorunlarını tespit ederek hem belediye yönetimine iletiyor, hem de belediye meclisine öneri olarak sunuyor. Böylece belediye, mahallenin en küçük sorunundan bile haberdar olup çözüm üretebiliyor.

STK’LAR AKTİF
Kent Konseyi Binası’nda sivil toplum kuruluşları da yoğun tempo içinde faaliyetlerini yürütüyor. STK’lar bilgisayarı, masası, misafir ağırlama bölümlerinden oluşan modern çalışma ofislerinde üyeleriyle daha etkili iletişim kuruyorlar. STK’lar ayrıca ilçenin geleceği için görüş ve önerilerini belirterek ilçenin geleceğinde önemli rol oynuyor.

GENEL KURUL GÜNDEMİ
Genel Kurul Gündemi şöyle belirlendi: “Açılış, Divan Seçimi ve Yetkilendirilmesi, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı, 2014 2016 yılları arasında yapılan etkinliklerin sinevizyon gösterimi Protokol Konuşmaları, Faliyet raporlarının okunması, Dilek ve Temenniler”.
Toplam : 1 / 1


 

Adres :Ahimesut Bulvarı No: 87 Etimesgut Ankara
Tel: + 90. 312 226 53 74     + 90 312 226 58 99   Faks: + 90 312 226 58 32

Basın yayın Müdürlüğü 2009